Ükski töö ei ole meie jaoks liiga väike
Tehase 19a, Tartu
E - R: 09:00 - 16:00
17 veebr. 2023

Aiakujundus ideed: lihtsuses peitub võlu

Aed on midagi, mis annab ja lisab meie kodule värvi, elu ning naudingut. Selleks, et seda ilu hoida ja säilitada on vaja aiaga tööd teha. Aia kujundamine ja sellega töötamine on justkui põnev ning lõputu teekond, sest maailm, ideed ja mõtted on pidevas muutumises.

Aed on justkui sümbol rahust ja vaikusest. Eestlased on ikka olnud “aiarahvas”. Kevadel esimeste soojade päikesekiirtega on alati põhjust välja minemiseks. Sinu aed annab sulle võimaluse viibida värkse õhu käes, maandada pingeid ning tunda mõnu iseenda tegemistest. 

Aia planeerimine ja selle kujundamine lubab sul unistada ning õppida tundma seda huvitavat maailma. Aed on osa sinust. Selleks, et saada ideid ja mõtteid oleme toonud välja nõuanded kuidas kujundada ja planeerida enda aeda.

17 veebr. 2023

Põhjalik juhend, kuidas paigaldada peenrapiirdeid

Aed on kodu üks olulisem osa, mis tõesti kiirgab endast ilu, lihtsust ja positiivsust välismaailmale. Kaunis aed toob naeratuse näole ning teeb ka kõige halvema päeva natukene paremaks. Oled teinekord tundnud kui mingist eriti kaunist aiast mööda jalutad, et ei saa kuidagi silmi sellelt. 

Enne kui tahad ilusat aeda luua tuleb tegeleda istutustöödega ning selle käigus peab juba mõtlema, et kuidas lõplik pilt välja võiks näha. Kui sind huvitab lisaks visuaalile ka taimede mugavus ja tahad neile parimaid kasvutingimusi pakkuda, siis peenrapiirded on üks viis selleks.

Peenrapiirded on mõeldud selleks, et saaksid enda aiataimedele pakkuda kõige paremaid ja kvaliteetsemaid tingimusi.

17 veebr. 2023

Lumekoristustööd katustelt. Millal panna rõhku katuse lumetöödele?

Eesti ilmad pakuvad meile vaheldusrikast aega. Pidevalt muutuv ja ettearvamatus on peamised märksõnad, mis seda kõike iseloomustab. Meie talved on täpselt samasugused – ettearvamatud. See on üks suur ennustus millal lumi tuleb maha ning kui ta tuleb, siis kui palju.

Viimastel aastatel on olnud kaks suurt äärmust, kas lund on liiga palju või on täielik lume puudus. Lumekoristustööde vajadus oleneb just sellest, kui palju lund maha sajab. Talv on imeline aeg, aga see ilu nõuab ka vaeva ning tööd.

15 veebr. 2023

Siirdemuru paigaldamine – nipid ja põhjalik juhend!

Üks kõige kiiremaid viise muutmaks enda koduaeda roheliseks paradiisiks on kasutades selleks siirdemuru ehk muruvaipa. Kui muruseemnega peab ootama mitu nädalat, et tulemusi näha, siis siirdemuruga sellist probleemi ei ole.

Siirdemuruga koduhoovi katmine leiab järjest enam kasutust. Murumati rajamine toimub selliselt, et eelnevalt ettevalmistatud platsile pannakse maha mururullid. Tulemus ise on koheselt näha aga selleks, et muru muutuks tugevamaks ning rullid ühenduksid omavahel läheb kuskil kolm nädalat.