Ükski töö ei ole meie jaoks liiga väike
info@emiric.ee

Kui oled rajamas tänavakividest platse koduõue, siis praktilisust silmas pidades võib koheselt kaaluda ka jalgteede rajamist. Nii saab lõpptulemus terviklik, läbimõeldud ja tuleb ka hinnas soodsam.

Emiric OÜ pädevuses on kõikide kiviteede rajamise oskused nii autoteena, kiviplatsina kui ka jalgteena. Meie suured kogemused aitavad teha õigeid valikuid planeerimise algusest peale. Alustuseks kirjuta meile oma soovist ja aitame teostada just sulle sobivad õueteed kvaliteetselt ja mõistliku hinnaga.

Aiateed kui õueruumi kujundajad

Aiateed teevad õueruumi terviklikuks, lisavad ilu ja praktilisust ning aitavad liigendada õueala erineva otstarbe järgi. Nad loovad visuaalseid koridore, mis ühendavad hooneid, aia erinevaid osasid ja aitavad juhtida tähelepanu pilkupüüdvatele objektidele, olgu selleks ehitised või kaunis taimestik. Lisaks on jalgteed praktilised ja aitavad kuiva jalaga erinevatel aastaaegadel õues liikuda.

Sõltuvalt maitsest, stiilist ja kasutuseesmärgist on jalgteesid võimalik teha väga erinevatest materjalidest: tänavakividest, looduslikest kiviplaatidest, puistkattega, puidust, betoonist jne. Materjali valikust sõltub ka aiatee kestvus ja vastupidavus. Igal juhul on vajalik arvestada, et teed peaksid vastu nii koormusele kui ka meie ilmastikutingimustele. Erinevaid materjale võib ka omavahel kombineerida, kuid üldjuhul tuleks arvestada, et tervikliku mulje koos elumaja ja kõrvalhoonetega loovad aiateed, kus on kasutatud sarnaseid materjale, mis ümbruskonnas.

Jalgradade ja kiviplatside oskuslikul ühendamisel on võimalik muuta kogu õueala visuaalselt suuremaks, luues dünaamiliselt looklevaid radasid või kombineerides erinevaid tänavakivide mustreid. Looduslikest materjalidest tänavakivid ja kiviplaadid on ideaalne materjal välispõrandate, aiateede, puhke- või mängualade rajamiseks. Nad on vastupidavad, kenad silmale ja sobivad oma olemuselt kujundama õuealasid. Kivisillutisega saab kergelt luua aeda nii sirgjoonelisi kui mänglevaid vorme. Jalgtee rajamine on nagu mosaiigi ladumine, seepärast on kasulik hoida alles ka väiksemad kivitükid, mida töö käigus võib vaja minna.

Tänavakividest tee rajamise alguses tuleb kindlasti mõelda sellele, kuidas teed kasutama hakatakse – kas tee peab taluma aegajalt ka sõidukite koormust või on käidavus väiksem. Ümbritsev keskkond ja maastik seab omad tingimused. Näiteks kurvilised aiateed loovad pehme ja lõõgastava vaate, mis on maastiku kujundmisel üks oluline element. Nurgelised ja sirged rajad sobivad sobivad hästi kaasaegse aia ja arhitektuuriga.

aiateede rajamine

Theme Image

Küsi pakkumist juba täna