Ükski töö ei ole meie jaoks liiga väike
info@emiric.ee

Kui kivisillutis on saanud kahjustada või aastatega ära vajunud, siis aitame teha parandustöid. Kõigepealt tuleks välja selgitada, mis on teekatte kahjustuse ja vajumise põhjus. Sellest sõltub taastamistööde maht ja parandustööde ulatus.

Kivisillutise peamised vajumise põhjused:

Sageli on tänavakivide vajumise põhjuseks raskemate veokitega teel sõitmine kui on tee kandevõime ette näinud, kuna tavakonstruktsiooniga kiviteed ei pea veokite sõidule vastu.
Vanemal kiviplatsil on kergemad ebatasasused ja lohukesed tavaline nähtus, mida annab lihtsa vaevaga korda teha ja pikendada sillutise kestvust veel pikkadeks aastateks.
Kui on tegemist värskelt rajatud kiviplatsiga, mis on näiteks aasta vanune, siis üsna suure tõenäosusega pole teekate ehitatud ehitusnõuetele vastavalt. Peamine põhjus on materjalide vähene või puudulik tihendamine, millest tekib hiljem iseeneslik järeltihenemine.
Tänavakivide vajumisi võib esineda, kui aluskihtide koostis või paksus on vale. Pealmine paigalduskiht ei tohiks olla liivast paksem kui 3-5 cm. Näiteks 15 cm sügavuse paigalduskihi puhul ei pruugi liiv autorattast tekkivaid nihkepingeid välja kanda ja tekib liivaterade ümberpaiknemine.

theme image

Küsi pakkumist juba täna