Tänavakivi paigalduse juures on äärepiiretel väga oluline osa. Nad hoiavad tänavakive tihedalt koos ja ei lase neil laiali valguda.
Samuti takistavad äärekivid tänavakivide all olevate materjalide uhtumist või laiali valgumist.

Äärekivi on vajalik ka tänavakividest sillutise üleminekul asfalt- või muu pinnaga teekatteks eraldamaks erinevaid kõrgustasapindu. Samuti muru piiramiseks ja ääristamiseks kõnniteel, platsidel ja parklates. Kasutatakse ka selleks, et vältida autode sõitmist kõnniteele või haljasalale.

Vastupidavuse ja kauakestvuse tarbeks, oleks alati mõistlik kasutada äärekivi. Kaares looklevate kõnniteede puhul pole aga äärekivi kõige ilusam lahendus. Sellisel puhul valmistatakse kuni poole tänavakivi kõrguseni betoonist äär mis täidab äärekivi funktsiooni aga samas jääb ise nähtamatuks.

Äärekividega on samuti kui tänavakividega – siin on välja toodud osaline Eesti kivitehaste toodang, sortiment on liiga suur, et absoluutselt kõike siin välja tuua aga üldises plaanis peaks aimu saama. Hinnad on orienteeruvad ja näitavad pigem kivide omavahelist hinnasuhet kui reaalset müügihinda. Täpse hinna saame öelda konkreetset pakkumist tehes.